Тонзипрет® капли - инструкция по применению

Дозировка и способ применения

Тонзипрет® капли принимают в неразбавленном виде. Детям рекомендуется разводить капли в 1 столовой ложке воды.

Обратите внимание: перед каждым использованием следует хорошо встряхнуть бутылочку! При накапывании лучше держать флакон вертикально.

Возраст Острые заболевания Хронические заболевания
Взрослые и дети в возрасте с 12 лет По 5–10 капель каждые 30–60 минут, но не более12 раз в сутки По 5–10 капель 1–3 раза в сутки
Дети с 6 до 11 лет Не более 2/3 дозы для взрослых (по 5-10 капель каждые 30-60 минут, но не более 8 раз в сутки) Не более 2/3 дозы для взрослых (по 5–10 капель максимально 2 раза в сутки)
Дети с 1 до 5 лет Не более половины дозы для взрослых (по 5–10 капель каждые 30-60 минут, но ек более 6 раз в сутки) Не более половины дозы для взрослых (по 5–10 капель 1-2 раза в сутки)

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства охорони
здоров’я України
28.05.2019 № 1186
Реєстраційне посвідчення
№ UA/1838/02/01

ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування лікарського засобу

ТОНЗИПРЕТ®
(Tonsipret®)


Склад лікарського засобу:

Склад: діючі речовини: 10 г (=10,9 мл) крапель містять: Phytolacca americana D1 (лаконос американський D1) - 2 г, Guaiacum D4 (гваякове дерево D4) - 4 г, Capsicum аnnuum D4 (перець стручковий D4) - 4 г, д_опоміжні речовини:_ етанол 55 % (об/об). В 1 мл – приблизно 19 крапель препарату. 1 мл крапель містить 0,55 мл етанолу.


Лікарська форма. Краплі оральні.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора, злегка жовтуватого кольору рідина з ароматним запахом. У процесі зберігання можливе помутніння або випадання осаду.


Фармакотерапевтична група. Комплексний гомеопатичний препарат.

Фармакологічні властивості. 

До складу комплексного гомеопатичного препарату входять лікарські рослини, що містять сапоніни, флавоноїди, ефірні олії. Перець стручковий містить пекучі речовини капсаїциноїди, основною складовою частиною яких є капсаїцин. Склад лікарських рослин, що є компонентами препарату, зумовлює протизапальну та аналгетичну дію лікарського засобу. Лаконос американський, що входить до складу препарату, чинить також імуностимулювальну дію.

Клінічні характеристики.


Показання. Гострі та хронічні запалення глотки, горла та мигдаликів (тонзиліт, ларингіт, фарингіт).


Протипоказання. Індивідуальна підвищена чутливість до діючих речовин або до інших компонентів лікарського засобу. Період вагітності або годування груддю.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. На даний час відсутні відомості про будь-які взаємодії з іншими лікарськими засобами. На ефективність гомеопатичних препаратів можуть негативно впливати нездоровий спосіб життя, споживання стимулювальних засобів. При необхідності одночасного застосування будь-яких інших лікарських засобів слід проконсультуватися з лікарем.

Особливості застосування. Цей лікарський засіб містить 55 % (об/об) (алкоголю), тобто 0,23 г/дозу, що еквівалентно 6 мл пива, 2 мл вина в 1 дозі. Через вміст етанолу лікарський засіб не слід застосовувати особам, хворим на алкоголізм. Зважаючи на вміст алкоголю, у разі епілепсії або захворювань печінки препарат рекомендується  призначати у вигляді таблеток.

При тривалому збереженні симптомів захворювання або при появі неясних, або нових скарг, а також при високій температурі, що зберігається довше 3 днів або піднімається вище 39 °С, слід звернутися до лікаря. Помутніння або випадання осаду під час зберігання не впливає на дію препарату.

Примітка для хворих на цукровий діабет. Краплі не містять будь-якої значної кількості хлібних одиниць.


Застосування у період вагітності або годування груддю. Не застосовувати лікарський засіб у період вагітності або годування груддю (див. розділ «Протипоказання»).


Здатність впливати на швидкість реакції _пр_и керуванні автотранспортом або іншими механізмами****. У рекомендованих дозах препарат не впливає на здатність керувати автотранспортом, але слід враховувати, що препарат містить етанол.


Спосіб застосування та дози. Завжди слід застосовувати Тонзипрет® відповідно до інструкції. Якщо немає особливих вказівок лікаря, препарат слід приймати так:

Гострі захворювання Хронічні захворювання
Дорослі та діти віком від 12 років По 5–10 крапель кожні 30–60 хвилин, але не більше 12 разів на добу По 5–10 крапель 1–3 рази на добу
Діти віком від 6 до 11 років Не більше 2/3 дози для дорослих (по 5–10 крапель кожні 30–60 хвилин, але не більше 8 разів на добу) Не більше 2/3 дози для дорослих (по 5–10 крапель максимально 2 рази на добу)
Діти віком від 1 до 5 років Не більше половини дози для дорослих (по 5–10 крапель кожні 30–60 хвилин, але не більше 6 разів на добу) Не більше половини дози для дорослих (по 5–10 крапель максимально 1–2 рази на добу)

Перед застосуванням збовтати. При накапуванні препарату флакон слід тримати вертикально. Необхідну кількість крапель, не розбавляючи, потримати недовго у роті, потім проковтнути. При необхідності краплі можна застосовувати з невеликою кількістю води.

Дітям рекомендується краплі розбавляти 1 столовою ложкою води.

Гомеопатичні лікарські засоби не слід приймати впродовж тривалого періоду без консультації з лікарем.


Діти. У зв’язку з недостатністю досвіду застосування препарат Тонзипрет® не слід застосовувати дітям віком до 1 року.


Передозування__. На даний час випадки інтоксикації невідомі. Лікування передозування симптоматичне.


Побічні реакції. Можливе виникнення нудоти і шлункових розладів, а також алергічні реакції, включаючи шкірні висипи, еритему, кропив’янку.

При застосуванні гомеопатичних лікарських засобів можливе тимчасове загострення симптомів захворювання (первинне погіршення). У цьому випадку, а також у разі виникнення будь-яких побічних реакцій слід припинити застосування препарату і звернутися до лікаря.


Термін придатності. 3 роки.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Після першого відкриття флакона препарат придатний до застосування протягом 12 місяців.


Умови зберігання. Зберігати в оригінальній упаковці у недоступному для дітей місці.

Для цього лікарського препарату не потрібні будь-які спеціальні температурні умови зберігання.


Упаковка. По 30 мл або 50 мл у флаконі, вміщеному у картонну коробку.

Категорія відпуску. Без рецепта.

Виробник/заявник. Біонорика СЕ/ Bionorica SE.


Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності/ місцезнаходження заявника та/або представника заявника. Керхенштейнерштрассе, 11-15, 92318, м. Ноймаркт, Німеччина/ Kerschenstеinerstrasse, 11-15, 92318 Neumarkt, Germany.

Контактні дані представника виробника в Україні ТОВ «Біонорика»: телефон: 044 521 86 00; факс: 044 521 86 01, info@bionorica.ua

Дата останнього перегляду. Наказ МОЗ 31.10.2019 № 2205.

САМОЛЕЧЕНИЕ МОЖЕТ БЫТЬ ОПАСНЫМ ДЛЯ ВАШЕГО ЗДОРОВЬЯ