Лікування ларингіту у дітей: як ефективно та безпечно позбутися захворювання?

Однією з найпоширеніших ГРВІ-хвороб серед дітей у сезон застуд є ларингіт. Осередок запалення виникає у горлі при потраплянні вірусів або бактерій на рівні гортані, через що виникають специфічні ознаки ларингіту в дитини. У цьому матеріалі детально поговоримо про те, як вчасно розпізнати захворювання, і які методи для лікування дітей усіх вікових категорій вважаються найефективнішими.

Ларингіт: симптоми в дітей

Головна причина ларингіту в дітей — потрапляння і розмноження в гортані патологічної мікрофлори в результаті зниження імунітету. Також до виникнення ларингіту можуть призвести травмування слизової гортані, сухе або забруднене пилом повітря в приміщенні, алергічні реакції та інші чинники-каталізатори.

Щоб вчасно виявити початок розвитку гострого ларингіту, симптоми в дітей мають бути чітко зрозумілими батькам, тому краще дізнатися і проаналізувати їх якомога раніше. До найпоширеніших проявів гострої форми ларингіту належать:

  • зміна тембру голосу на тихий і слабкий із появою хрипоти;
  • сухий лаючий кашель;
  • гострі болісні відчуття в горлі;
  • підвищення температури тіла до 38℃;
  • загальна слабкість і нездужання.

Батькам із дітьми, у яких проявляється симптоматика гострої фази ларингіту, потрібно обов’язково звернутися до педіатра за консультацією та оглядом. На основі аналізів і необхідних обстежень лікар призначить ефективне лікування. Несвоєчасна терапія може призвести до розвитку інфекції в нижніх дихальних шляхах, ускладнень гострого ларингіту та лікування в стаціонарі або переходу захворювання в хронічний стан.

Як і скільки лікується ларингіт у дітей?

На запитання, як довго минає ларингіт у дітей, педіатр може відповісти тільки на основі результатів аналізів та обстежень. Адже для ефективного симптоматичного лікування потрібно знати причину захворювання — вірусна чи бактеріальна інфекція. А також фазу хвороби та стан організму дитини.

— Зазвичай первинний прийом у педіатра або лікаря-отоларинголога включає аналіз скарг маленького пацієнта або його батьків, якщо малюк зовсім крихітка.

— Потім лікар огляне ротову порожнину за допомогою ларингоскопа і візьме біоматеріал для необхідних досліджень. Ця процедура абсолютно безпечна для дитини й не потребує місцевої анестезії, оскільки не спричиняє больових відчуттів.

— Також лікар випише направлення на здачу крові, щоб оцінити ступінь запального процесу. І призначить ще одне обстеження — посів із горла. Такий аналіз найточніше покаже збудника інфекції.

За допомогою результатів аналізів і обстежень лікар зможе скласти точну клінічну картину стану дитини, діагностувати ларингіт і розповісти, як його лікувати в дітей.

Якщо йдеться про тривалість захворювання, то залежно від індивідуальних проявів організму, гостра фаза ларингіту в дітей триває від 5 до 10 днів. Але за умови ефективного лікування. До методів симптоматичної терапії зазвичай належить прийом противірусних або антибактеріальних медикаментів, використання антисептиків для горла, полоскання, додавання до раціону природних вітамінів і вітамінних комплексів. Також лікарі радять у період загострення ларингіту не перенапружувати зв’язки, постійно давати дитині теплу рідину і контролювати дотримання постільного режиму.

Ларингіт у дітей: чим лікувати?

Для того, щоб звести до мінімуму ризик виникнення ларингіту в дитини, краще проводити профілактику ГРВІ-захворювань. Особливо в сезон природного зниження рівня вітамінізації, підвищених стресів у навчальних закладах (кінець семестру або року), а також у разі контакту з хворими дорослими та дітьми або перебування в місці великого скупчення людей. До дієвих методів профілактики належать:

  • збалансоване харчування, своєчасне вживання відповідних вітамінів;
  • помірна фізична активність і загартовування організму;
  • уникнення надмірних навантажень на зв’язки;
  • прийом противірусних препаратів у дозуванні, що зазначене для профілактики інфекційних захворювань (тільки за призначенням лікаря).

Якщо уникнути ларингіту не вдалося, тоді потрібно звернутися до педіатра за детальною консультацією та отриманням плану лікування. Зазвичай лікарі наголошують на медикаментозній терапії, яку призначають залежно від природи захворювання та вікової категорії дитини.

Чим лікувати ларингіт в однорічної дитини  та чим лікувати ларингіт у дитини у 2 роки? Для малюків такого віку педіатри найчастіше виписують безпечні препарати на основі рослинних екстрактів з антимікробними та протизапальними властивостями у вигляді крапель. Також у кожному індивідуальному випадку до терапії можуть додаватися муколітичні препарати у форматі сиропів, жарознижувальні засоби, електрофорез, антибіотики у вигляді уколів.

Вид препарату для старших діток може порадити лікар або батьки можуть зробити це самостійно. Важливо орієнтуватися на індивідуальні можливості та переваги для малюка. Якщо малюк у 2 роки ще боїться ковтати таблетки, тоді краще придбати краплі. Подальша терапія схожа на лікування однорічної дитини з корекцією дозування відповідно до віку.

Перед прийомом будь-яких лікарських препаратів обов’язково порадьтеся з лікарем і уважно вивчіть інструкцію.

Тонзипрет® під час ларингіту

Сьогодні в аптеках можна знайти десятки ліків проти ларингіту в дітей із найрізноманітнішими складами. І лише частина з них розробляється на основі винятково натуральних, ретельно підібраних цілющих рослин, які безпечні для здоров’я дитини та спричиняють мінімум побічних ефектів.

До таких препаратів під час ларингіту в дітей належить Тонзипрет® від німецької компанії Біонорика СЕ. Це рослинний лікарський засіб, дія якого націлена на зняття запалення слизової оболонки ротової порожнини, усунення гострих симптомів і причини захворювання — хвороботворної мікрофлори.

— Тонзипрет® створено за фітоніринговою технологією, він містить стандартизовану кількість компонентів лікарських рослин із високою кількістю сапонінів, флавоноїдів та ефірних олій.

— У формулі препарату також присутні перець стручковий, лаконос американський і гваякове дерево. Унікальні властивості цих рослин дають змогу препарату швидко й надовго зняти хворобливі відчуття і зменшити запалення, не спричиняючи побічних ефектів.

Тонзипрет® вважається одним із найефективніших препаратів для лікування гострих і хронічних ларингітів, тонзилітів і фарингітів. Завдяки двом формам випуску лікарський засіб рекомендується педіатрами до прийому як однорічним малюкам, так і діткам старшого віку.

Краплі або таблетки Тонзипрет® під час ларингіту в дітей зазвичай призначають безліч педіатрів. Але все ж, краще, щоб саме лікар оцінив стан дитини та визначив, чи буде застосування цього лікарського засобу достатнім у такому випадку. Спеціаліст має насамперед провести необхідні аналізи та оцінити стан дитини, і тільки потім призначити лікування.

Перевірено медичним фахівцем

Коваль Сергій Анатолійович

медичний радник та менеджер з медичних питань ТОВ “Біонорика“
Магістр у галузі знань Охорона здоров'я та фармація

САМОЛIКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКIДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ´Я