Хвороба одного із членів сім'ї завжди приносить чимало складнощів, особливо якщо в будинку є маленькі діти. Їхній імунітет ще занадто слабкий, щоб справлятися з бактеріями та вірусами, тому важливо оберігати малюків від зайвих ризиків. Дотримання певних правил може значно знизити ймовірність зараження.
Зберегти здоров'я малюка – головне прагнення кожного з батьків. Це вимагає особливої уважності та відповідальності, але саме ці зусилля допомагають створити безпечне та підтримувальне середовище для ніжного дитячого імунітету1. Для його створення потрібно виконати такі нехитрі дії:
Здоров'я дитини — це основа її майбутнього, та від того, як батьки зможуть організувати правильну атмосферу в сім'ї, залежить, наскільки міцним буде його імунітет протягом усього життя.
Інформацію з цієї статті не можна використовувати для самодіагностики та самолікування. Для встановлення правильного діагнозу та призначення лікування слід завжди звертатися до лікаря.
Важливо пам'ятати, що багато вірусних захворювань поширюються повітряно-крапельним шляхом та можуть передаватися навколишнім навіть тоді, коли ще немає яскраво виражених симптомів. Ось кілька простих кроків, що допоможуть знизити ризик поширення інфекції2 в сім'ї, де є малюк:
У моменти, коли ви ще почуваєтеся непогано, але у вас вже болить горло або з'явився нежить, варто почати вживати запобіжних заходів. Безумовно, не у кожного є можливість при перших симптомах залишити дитину на другого з батьків або інших членів сім'ї та пережити хворобу далеко від усіх. Саме тому є сенс придивитися до використання безпечних препаратів, які можуть захистити організм та усунути симптоми вже за перших ознак хвороб верхніх дихальних шляхів.
Тонзипрет® від компанії «Біонорика» — рослинний засіб, який має комплексну дію, усуває біль у горлі та зміцнює імунітет. До його складу входять:
Засіб Тонзипрет® випускається у вигляді крапель та у формі таблеток. Ліки допоможуть швидко повернути батьків до активного способу життя, а також запобігти повторному зараженню інфекцією. Разом з іншими профілактичними заходами ліки можуть стати корисним доповненням, особливо в періоди, коли ризик зараження особливо високий.
Однією з переваг препарату є те, що його можна приймати як дорослим, так і дітям віком від 1 року.
Грудне молоко для малюка — не просто їжа, а й захист його імунної системи. У молоці містяться важливі антитіла та імуноглобуліни, які допомагають дитині боротися з інфекціями та зміцнювати природну захисну функцію організму. Ці речовини створюють пасивний імунітет, захищаючи малюка від різних хвороб, доки його власна імунна система ще розвивається. Крім того, грудне молоко містить необхідні поживні речовини, вітаміни та мінерали, що забезпечують повноцінне зростання. Завдяки своєму унікальному складу грудне молоко сприяє не тільки фізичному, а й розумовому розвитку малюка, формуючи міцну основу для його здоров'я в майбутньому.
У разі, якщо мама захворіла на застуду або грип, лікарі не рекомендують переривати грудне вигодовування (ГВ)3. Такі хвороби не передаються через грудне молоко, проте, якщо у вас діагностовано серйозні захворювання, такі як туберкульоз або ВІЛ, слід проконсультуватися з лікарем.
Якщо ви годуєте грудьми під час хвороби, зверніть увагу на такі нюанси:
Турбота про здоров'я усіх членів сім'ї — ключ до збереження добробуту та спокою в домі. Але в разі серйозних симптомів обов'язково зверніться за медичною допомогою, щоб отримати кваліфіковане лікування та уникнути ускладнень.
1Abdullahi N, et al. 2021. Seasonal influenza during pregnancy. Eur J Obstet Gynecol Reprod Biol. 258:235-239. (PubMed).
2Centers for Disease Control and Prevention. 2019. Key facts about seasonal influenza.
3Centers for Disease Control and Prevention. 2008. Preventing and controlling influenza: Recommendations of the Advisory Committee on Immunization Practices (ACIP). MMWR 57(RR07):1-60. (PubMed).